Benefice Jardy Páva a Ády proběhla za skvělého počasí na RC Sparta

První zářijový víkend byl na hřišti RC Sparta ve znamení velkých oslav, nedělnímu 95. výročí RC Sparta Praha předcházela neméně významná oslava kulatin našich dvou kamarádů Jardy Páva a Ády s benefičním utkáním mezi veterány RC Sparta a Old Boys Praha. Na sraz před dopoledním zápasem se sešli OBP v solidním počtu a po odevzdání Pilouse na hostování k soupeři zbyli ještě čtyři hráči na střídání. Soudcování zápasu se ujal trenér Dalmoš.

Zápas byl vykopnut Ádou po slavnostním nástupu a gratulaci oslavencům po 11:00 a v prvním poločase bylo vidět velmi slušné rugby s dobrou obranou na obou stranách.V útoku přece jen byla znát přítomnost zkušených a sehraných veteránů Sparty, kteří postupně vedli po položení dvou pětek z nichž jednou skóroval hostující Pilous (i když se mu očividně moc nechtělo). OBP měli v prvním poločase také pár solidních šancí, které však nedokázali dotáhnout do konce. V druhém poločase, který si čestně vykopl i Jarda Páv už byla znát únava a Sparta toho dokázala využít a skórovat další pětky (zde se činil hlavně Honza Páv). OBP i tak přesto nakonec dokázali položit jednu pětku po pěkné kombinaci do útoku, kterou skóroval Petr Nakládal. Výsledek 30:5 tak byl nakonec spravedlivým ukazatelem rozdložení sil na hřišti.

Hodnocení kapitány Póši: První půle vůbec nebyla špatná, dokázali jsme slušně bránit, ale ve druhé půli chyběla už fyzička a dost nás rozhodily chyby ve střídání kdy už jsme si nedokázali hlídat posty. Samozřejmě velkou roli hrála i mnohem menší sehranost herní sehranost oproti soupeři za který hráli mladší a sehranější kluci. Soupeř včas vybíhal a dostával nás pod tlak a protože jsme byli dost mělko nedokázali jsme se dostávat více do útoku. Pětku jsme nakonec dokázali položit právě proto, že jsme si v rychlosti dokázali v hloubce nahrát. Bylo to ale hezké utkání za skvělého počasí a hlavně se nikdo nezranil.

Hodnocení trenéra a rozhodčího zápasu v jedné osobě Dalmoše: Soustředil jsem se hlavně na svůj výkon rozhodčího, který byl naprosto mimořádný. Co se týče hry OBP mohli jsme jít určitě jít dopředu, bylo vidět že spousta hráčů když už neví co s míčem dál raději ho přihrává místo aby se pustili dopředu do kontaktu. Tohle lze určitě stále trénovat ale je potřeba lepší docházka na tréninky.

Třetí poločas byl zahájen gratulacemi oslavencům kteří obdrželi tradiční suvenýry OBP a ve skvěle připraveném zázemí se zábava rozjela v plné parádě za účasti hráčů obou teamů a spousty dalších gratulantů, kteří si nenechali tuhle akci ujít.

OBP ještě jednou gratuluje oslavencům Jardovi a Ádovi a děkuje za skvělé zázemí a zábavu.