OBP přivítali 18.5.2024 francouzský team Les Angles na hřišti v Petrovicích

Delší dobu domlouvaný zápas s francouzským teamem RC Les Angles z předměstí Avignonu se odehrál na hřišti v Petrovicích kde se v podvečer sešlo na hřišti opravdu velké množství hráčů z obou stran. Francouzský team přijel nabuzený v plné sestavě s množstvím mladších hráčů na kterých nebylo vidět soustředění z předchozího večera stráveného prohlídkou města a pivnice U Fleků. I v případě Old Boys Praha volba petrovického hřiště přilákala další posily do sestavy, která tak na začátku utkání čítala 23 hráčů. Množství hráčů tak umožnilo sehrát opravdu dlouhé utkání jehož délku si dohodli oba teamy na 3×20 minut.

Průběh zápasu byl velmi vyrovnaný a i když francouzský team nastoupil velmi ostře a rychle položil pětku, OBP vždy dokázali srovnat skóre a po dvou třetinách bylo skóre vyrovnané 15:15 kdy za OBP pokládali pětky velmi aktivně hrající Petr Sudek a Tomáš Novotný. Jednu pětku přisoudil domácímu teamu rozhodčí jako trestnou po vysoké skládce hostujícího teamu. Z pohledu hry lze pochválit úroveň skládání, která byla opravdu velmi dobrá. Tato herní disciplína je poslední dobou silnou stránkou OBP a i během tohoto zápasu tak držela domácí team stále ve hře. Bohužel se již tolik nedařilo přenášet hru do útoku jehož potenciál, ještě navíc navýšený posilami , tak zůstal ne úplně využit. Obzvláště toto zamrzí vzhledem k množství mlýnů, které dokázali OBP vybojovat jako volbu namísto trestných kopů a rozehrání autu. Zápas se zlomil v posledních 5-10 minutách kdy soupeř dokázal položit tři pětky a uzavřít celkové skóre na 30:15 ve svůj prospěch. Na blížící se turnaj Šunka 2024 je tak ještě co vylepšovat.

Třetí poločas začal v zásadě už na hřišti standardním společným focením a naprosto živelnou výměnou výstroje a to zejména trenýrek. Bude zajímavé sledovat jak se s tím hráči popasují neboť odhadem polovina teamu je nyní hrdým vlastníkem černých francouzských spodků s logem Burger Kingu na zadních partiích. Další průběh třetího poločasu se pak odehrával již v zázemí petrovického klubu kde se velmi činil Venca Prokeš, který vyměnil pozici mlynáře za pozici kuchaře a poté i hospodského. Bylo proneseno spousta projevů, francouzský team předal speciální ceny – kravatu pro prezidenta, baret pro Kapeho a balení francouzských specialitek kapitánovi Póšovi a OBP pak na oplátku předali pamětní plaketu, další ceny a tradiční pětilitrovou lahev zelené, která dokázala jako obvykle nastartovat večerní program. Během něho měli možnost OBP sledovat francouzskou ceremonii přivítání nováčků zájezdu oblečených do veselých oblečků. Francoužstí kamarádi se projevili jako velmi společenská skupina, do jejich nocniho odjezdu autobusem probíhaly velmi živé debaty a společná hudební produkce. 3. poločas pokračoval poté už v útrobách petrovické klubovny za intenzivního zpěvu za doprovodu kytar a taktéž intenzivní ochutnávky místního rumu.

OBP by rádo poděkovalo kamarádům z Petrovic za vytvoření více než domácího prostředí a zázemí, skvělé jídlo a za posílení soupisky. Děkujeme i hráčům OBP, kteří k zápasu přistoupili zodpovědně a budeme se těšit na následující turnaj Šunka 2024.