OBP se utkali s moravskými teamy na vyškovském turnaji o šišku tlačenky

Sobotní veteránský turnaj o šišku tlačenky ve Vyškově proběhl 23.9.2023 za účasti moravských veteránských teamů Havířova, Brna a domácího Vyškova které do turnaje doplnili Old Boys Praha. Zázemí a pohostinnost vyškovského klubu a solidní předpověď počasí slibovala výborný sportovní i společenský zážitek.

I přes pečlivou přípravu a dlouho známý termín se díky různým pracovním a zdravotním omluvenkám nakonec sešlo právě 15 hráčů do pole s doprovodem prezidenta a trenéra, kteří natoupili v 6:00 do autobusu a vyrazilo se směr Vyškov. Po nezbytných přestávkách pro doplnění sil, hráčských posil a absolvování tradiční zácpy na D1 OBP dorazili včas těsně před zahájením turnaje, který se odehrál ve formátu každý s každým s hracím časem 2×10 min.

První zápas odehráli OBP proti veteránům z Havířova, kteří OBP zaskočili velmi rychlými dvěma pětkami, kdy se vůbec nedařilo rychle přistupovat k útočícím hráčům a ti pak rychle pronikali obranou. Postupem času se hra srovnala, roj fungoval celkem spolehlivě, ale nedařila se však hra dopředu a tak bez jediné složené pětky prohráli OBP 0:20.

Po přestávce následovalo utkání s domácím Vyškovem, které i přes výsledné skóre bylo z pohledu hry OBP asi nejpovedenější. Roj bez problému stíhal a občas se zadařilo i v útoku, kde si OBP vytvořilo výrazně více šancí než v prvním zápase. Z těchto šancí se však nakonec ale zadařilo položit pouze jedinou pětku Tomášovi Mančalovi. Vyškov byl v proměňování šancí výrazně více efektivní a nakonec vyhrál 25:5

Posledním zápasem OBP bylo poměření sil s Brnem, které nastoupilo v sestavě oproti OBP výrazně mladší a na hřišti to bylo hodně znát. Ragy se hrálo tvrdší včetně kontrarackingu na což nebyli OBP úplně připraveni a již už bez několik indisponovaných hráčů nakonec podlehli Brnu 0:30.

Vzhledem k tomu, že nakonec nedošlo k žádnému vážnému zranění, turnaj nakonec dopadl dobře. Tlačenky pro vítěze i poražené a burčáku během třetího poločasu nakonec bylo dost takže spokojenost. Zbývá ještě poděkovat organizátorům z Vyškova za výborně zvládnutý turnaj a i k celkovému vítezství. Gratulujeme !

Třetí poločas ve Vyškově OBP ukončili po 16:00, kdy s nutnými zásobami nastoupili do autobusu na zpáteční cestu. V autobusu pak třetí poločas za hudebního doprovodu a sborového zpěvu pokračoval až do Prahy kde byl zájezd oficiálně ukončen. Díky moc hráčům OBP, kteří se zúčastnili včetně doprovodu prezidenta a trenéra a umožnili tak realizaci tohoto skvělého zájezdu. Speciální díky hráčům kteří posílili řady OBP poté co vypadlo spousta kmenových hráčů a věříme že se na turnajích a zájezdech budeme potkávat častěji.