Oldboys Praha vybojovali na přeloučském Bizonu 3. místo

Na poslední turnaj sezóny, přeloučského Bizona, se OBP podařilo dát dohromady slušné množství zájemců z řad hráčů i diváků a tak i přes některé zrušení účasti na poslední chvíli jsme se vydali na turnaj ve slibné sestavě alespoň z pohledu dostatku hráčů na střídání. Tradiční sestavu OBP doplnilo i pár dalších kamarádů a nová posila OBP na postu útokovky Jonny Shaw.

Turnaje pro OBP začínají standardně už na cestě a vyjímkou nebyla ani tato cesta vlakem z hlavního nádraží do Přelouče, která proběhla díky množství hráčů velmi družně a pod dohledem trenéra kontrolujícího životosprávu i bez zvláštních akcí ohrožující kondici. Višňovice ale velmi dobrá, to ne, že ne.

Po příjezdu do Přelouče přes všechny předpovědi čekalo hráče krásné podzimní slunečné počasí, nečas předcházejícího týdne se projevil pouze na lehce podmáčeném hřišti, ale to vše přispělo k o to více zajímavějšímu průběhu turnaje.

OldBoys Praha se v prvním utkání postavili proti domácímu teamu z Přelouče a vítězstvím 15:0 ukázali tak svoje možnosti v dalším průběhu turnaje. Zcela nad očekávání se dařilo v obranné fázi, kdy hráči poctivě a včas skládali, získávali míče a dávali tak prostor k protiútokům. V útočné hře byla znát přítomnost nové útokovky a útočníci se prezentovali občas zajímavými kombinacemi.

Druhým soupeřem OBP byly silné Říčany se kterými OBP sehráli maximálně vyrovnaný zápas a je jen škoda, že neproměnili několik velmi slibných nájezdů do dvaadvacítky soupeře. Říčany v této disciplíně byly úspěšnější a nakonec tak díky jediné pětce zápas vyhrály.

Hra proti favoritu veteránských turnajů Czech Stars probíhá dlouhodobě podle schématu – fáze obav něco nepokazit, obdržení několika pětek a nakonec fáze snahy to napravit, která je většinou ale dost krátká. Začátek zápasu se v tomto případě vůbec nelišil, přesto však předchozí dobré výkony v turnaji hráče dotlačily začít hrát přece jen dříve a to dokonce ještě první poločas. I před dvě rychlé obdržené pětky se OBP probrali a hru do poločasu nasazením opticky srovnali a v tomto trendu pokračovali i poločase druhém. V útočné fázi jsou samozřejmě borci z Czech Stars někde jinde a tak nakonec po krásných kombinacích přidali ještě dvě pětky. I přes pár zajímavých příležitostí OBP pětku nedali, určitě ale mohli odejít s hlavou vzhůru.

O konečném umístění nakonec rozhodoval poslední zápas proti vždy nadšeným a bojovným Orlům. Ve vyrovnaném zápase nakonec přece jen převážila útočná fáze OBP, kdy se dařily přihrávky na tříčtvrtky a křídla a když už útok nebylo schopno dokončit křídlo, zaskočil sprintující rojník.

Posledním zápasem si pojistili OBP celkové třetí místo v turnaji což je skvělé, ale možná více těší hodně zlepšená hra v obraně a náznaky že se může zadařit i ve hře útočné. Děkujeme organizátorům za skvělou organizaci a za celkově moc vydařený turnaj. Úroveň turnaje byla také jistě důvodem že se zmínka o něm dostala až do přímého přenosu zápasu mezi Walesem a All Blacks při reportáži o průběžných skóre ostatních zahraničních zápasů. Gratulujeme tedy ještě jednou organizátorům a vítězům z Czech Stars.

Výsledky:

OBP: Přelouč 15:0

OBP: Říčany 0:5

OBP: CzechStars 0:20

OBP: Orli 10:5

Závěrečný třetí poločas pak proběhl v prostorách přeloučské klubovny, OBP se pak po různých skupinkách postupně přesunuli do Prahy, kde se v restauraci U Zábranských sešli v ještě stále hojném počtu na sledování zbylých zápasů podzimních test mačů toho dne. Program dne byl ukončen zhruba po půlnoci, kdy se odebrali všichni pokojně domů.