Pálení čarodějnic a kvalitní rugby s francouzským teamem se uskutečnilo v Petrovicích

zapsal kapitán Vláďa Pošík

Po zdařilém zájezdu do Drážďan nastoupil tým Old Boys Praha 30.4.2022 v Petrovicích proti francouzskému týmu Archiball  Cote z Baskicka.  Francouzi přijeli v silné sestavě 36 lidí, ale do hry nastoupili pouze v patnácti. Začátek utkání byl zahájen minutou ticha za jejich spoluhráče, který byl zabit v Paříži 14 dní před zájezdem do Čech.

Hrálo se 2×20 minut a bylo vidět, že Francouzi mají hru pod kontrolou díky větší zkušenosti a sehranosti, kdy nám nasázeli tři pětky hned v úvodu. Tým Old Boys Praha posílen nově příchozími hráči z Petrovic, nakonec vyrovnal  hru,  více se sehrál  a zkorigoval výsledek na konečných 30:15. Ke konci zápasu byl francouzským zadákem požádán kapitán, aby nastoupil za jejich tým a doplnil jejich sestavu na 15 hráčů.

Po zápase proběhlo společné focení a mohl začít třetí poločas. Došlo k předání darů, omluvě prezidenta, který se musel po padesáti možná šedesáti letech vrátit opět do školy a organizátora Viktora, který nebyl manželkou puštěn na zápas (samozřejmě je to fór), což  hosté přijali s velkým ohlasem a obdarovali prezidenta v zastoupení kapitána týmu módním doplňkem, který musel nosit celý večer. Po zazpívání pár písní, bohužel bez doprovodu kytary, snědení všech dobrot, za což vděčíme šéfkuchaři  Vencovi a vypití  pár piv bylo sezení ukončeno odjezdem Francouzů  do centra metropole a našich hráčů na pálení čarodějnic nebo za jinými aktivitami.