Posílená sestava Old Boys Praha na Bizonu brala celkové 3. místo

Poslední turnaj sezóny, který se tradičně koná v Přelouči a o kterém nebylo dlouho jasné jestli se opravdu uskuteční kvůli rekonstrukci areálu přivítal na svatého Martina 11.11.2023 veteránské teamy domácí Přelouče, která se operativně spojila s Orly, teamy Slavie, Říčan a Old Boys Praha. Výkop ve stylových 11:00 odstartoval turnaj kde se utkal každý s každým a to za solidního počasí a na nově položeném trávníku, který dali místní ragbisté k dispozici nově pro tento turnaj za což zasluhují respekt.

Soupisku OBP dost ovlivnila ve stejný den probíhající naplánovaná akce na Iuridice a tak řada hráčů a posil do Přelouče odjet nemohla. Sestavu se kterou by se mohlo hrát v podstatě bez střídání ale na poslední chvíli doplnilo několik zkušených veteránů Pragovky a Sparty kteří byli pro team OBP opravdovou posilou.

První zápas odehráli OBP proti ambicióznímu teamu Slavie, který disponuje hráči s věkovým průměrem výrazně nižším než všechny okolní teamy a na hřišti to bylo také znát. Přesto právě OBP byli ti kteří poprvé skórovali pro pěkné kombinaci třetí řady a mlýnové spojky. OBP bohužel svůj tlak ve středu hřiště nedokázala využít a Slavia postupně obrátila skóre. Od té chvíle se hrál velmi vyrovnaný zápas a OBP se nakonec podařilo i vyrovnat. Bohužel v poslední minutě utkání Slavia dokázala rychlým rozvinutím útoku přečíslit OBP a položila rozhodující pětku. Zápas tak skončil 10:15 pro Slavii.

Rozlosování turnaje a hodinová pauza následně poslala OBP do šaten. Poté OBP nastoupili k dalšímu zápasu proti spojenému teamu Přelouče a Orlů a přestávka byla znát. Více rozehraní a zahřátí domácí začali velmi aktivně a brzy vedli. OBP však začali více tlačit a i skórovat a to hlavně ve středu hřišti díky novým posilám, bohužel však soupeř dokázal hrozit při únicích po křídlech. Vyrovnané skóre vydrželo skoro až do koce zápasu, kdy se hrálo už velmi tvrdé ragby s velkým množstvím úspěšných skládek, protože oba teamy věděli, že výhra je důležitá pro konečné umístění v turnaji. V jednu chvíli bylo při útoku Přelouče a obraně OBP vidět osm fází ! Na konci zápasu při jední ztrátě Přelouče se OBP podařilo dostat míč do útoku na křídlo což se do té doby moc nedařilo a z něho nakonec padla rozhodující pětka OBP, kteří vyhráli 15:10.

Do posledního zápasu proti Říčanům nastoupili OBP po výhře nad Orly velmi natěšení a s odhodláním uhrát co nejlepší výsledek a zamotat tak ještě turnajovou tabulku. S cílem oživit hru v utoku došlo i k výměně na postech zadáka a útokové spojky což nakonec ke kýženému výsledku nevedlo. OBP byli ve středu hřiště stále důstojným soupeřem, ale veteráni Říčan kteří hráli o vítězství v turnaji dominovali v rychlosti a postupně po pěkných kombinacích v útoku, kde přečíslili obranu OBP nakonce položili dvě pětky. Zápas tak skončil 10:0 pro veterány Říčan, kteří si z Přelouče odvezli cenu pro vítěze celého turnaje.

Celkově lze turnaj hodnotit velmi pozitivně, bylo zřejmě, že všichni soupeři se dostavili velmi připravení a sportovní úroven turnaje byla hodně vysoko. Turnaji nakonec přálo i počasí, nedošlo k žádnému zranění a hráči se tak mohli v klidu pověnovat třetímu poločasu. OBP ještě jednou děkují organizátorům za připravený turnaj, pěkné zázemí třetího poločasu, kteří hráči využili do maxima a hlavně kamarádům co OBP team posílili a umožnili ostatním si zahrát moc krásné a vyrovnané ragby proti ostatním teamům. Díky.

Závěrem už jen ke třetímu poločasu, který proběhl po vyhlášení vítěze a to postupně v klubovně Přelouče, někteří pak při odjezdu do Prahy využili pauzu na čekání na zpoždění vlaku v místní nádražce a poté ti s nejvyšší výdrží dokončili poločas postupně na Radnici ve Vysočanech, Kobyle v Kobylysích a filozofickým rozjímáním v baru Amarula, kde byla pražská část třetího poločasu po uzavření baru ukončena.