Výročí pražského povstání 5.5.2023 oslavili OBP domácí výhrou nad francouzským teamem RC La Sévenne 40:5

Tři týdny po vydařeném zájezdu do Itálie přivítali OBP na domácím hřišti dalšího zahraničního soupeře, tentokrát z předměstí francouzského Lyonu, klub RC La Sévenne. Zápas byl naplánován netradičně na pátek aby se mohli hráči z Francie ještě pokochat Prahou přes prodloužený víkend.

Teamy se sešly odpoledne v 17:00 za nádherného počasí, hosté nicméně dorazili pouze s 12 hráči a tak byla jejich soupiska doplněna čtyřmi našemi hráči Danem Kopeckým, Jankem Severou,Vencou Hadáčkem a Kozlíkem . OBP pak nastoupili prakticky v nejsilnější sestavě, kdy v základu chyběl jen Michal Jůna, ale opět jsme zase mohli přivítat Kubu Servíta, Petra Nakládala a po zranění i Tomáše Vémolu

Zápas začal po nástupu a tradičnímu zpěvu francouzské hymny ze strany hostů po 18:00 a brzy bylo jasné, že tentokrát budou tahat OBP za delší stranu. I přes lehkou počáteční nervozitu, kdy míč opět zase vypadával z rukou se hráči OBP uklidnili a zatlačili francouzský team do defenziy ze které se po celý první poločas už nedostal. Dařily se průniky po křídlech, kde exceloval Jirka Vlček (dal nakonec tři pětky) ve spolupráci s posilami z Petrovic a dařilo se i třetí řadě, kde francouzům zatápěl tradičně výborně a tvrdě hrající Jarda Páv. Určitě je třeba zmínit i hru anglické posily na útokovce Johnnyho, jehož skvělé výkopy a následně dobíhání (cvičili jsme poctivě v týdnu na tréninku a doufáme že trenér byl spokojen) dostávaly soupeře pod tlak. První poločas skončil natolik jednoznačně, že se soupeři o poločase dohodli na výměně dalších tří hráčů. Dle výběru soupeče došlo k výměnám hráčů, kde francouzi získali na útokovku Johnnyho, Koudyho a prezidenta Karla Zeinera. Hra se pak přece jen trochu více srovnala, ale tlak by stále na straně OBP, kteří hráli stále s chutí. Koudy pak dal v úniku jedinou pětku za soupeře a dohromady dvě.

Třetí poločas proběhl tradičně u Vency Hadáčka, který už převlečený servíroval svoje skvělé steaky. Po oficiálních proslovech a předání suvenýrů se rozproudila zábava, kde hráči obou celků ukázali, že se umí bavit, zpívat a zanedlouho vznikaly smíšené hloučky hráčů obou teamů diskutujících vlastní zápas a vyměňující si dresy a trička. Skvělý třetí poločas pokračoval až do ranních hodin, když už se definitivně uzavřela i hospoda. Touto cestou bychom tedy opravdu moc rádi poděkovali Vencovi, Evě a Ladě za trpělivost se kterou nás obsluhovali až do úplného konce.