21.setkání milovníků zimních sportů na Šumavě 12.-16.1.2022

Pořád jsme se báli, že do našich plánů vstoupí COVID omezení. Nestalo se tak a proto již ve středu prvních 6 účastníků spořádalo svoji večeři a a první nápoje. Hned ráno jsme se vypravili do stopy a absolvovali klasiku Kvilda-Horská Kvilda kde vše probíhalo tak jak má. Večer jsme byli posílení Lhotákovci včetně Terezky a zkušené a početné rodiny Oličových.

V pátek již byla trasa náročnější kdy někteří k Horské Kvildě přidali i objížďku přes Filipovu Huť zpět na Kvildu. Jel i Kuba Servít, kterému se to předloni tak líbilo, že nyní vzal s sebou rodinu (no trochu ho to omezovalo) ale snad byli všichni spokojení. Během cesty své kvality prokázal nejprve Radek který nám stačil i se zapřaženým kočárkem byv stále povzbuzován Andreou. Teprve po připojení zkušeného závodníka Ády do spřežení předvedli na jediném kopečku po cestě co umí. Vyváleli se i s kočárem viz několikrát zveřejněné video a fota. Terezka to zvládla perfektně a brečela až ve chvíli kdy se tatínek nemohl vymotat z postrojů a zvednout se a jen hekal a osahával si sněhový lišej. Na Horské se připojil i Petr a Jana Průšovi , Petr s námi dal kolečko a Jana procházku. V restauraci se v jednu chvíli objevil nemluvný Jarda Sís s tím že se jim při s…í ztratil člen výpravy a zase zmizel. Po chvíli se objevil další nemluvný člen výpravy Pavel Vokurka že se mu při s…í ztratila výprava a zase zmizel. Ale při návratu jsme je všechny našli šťastné u večeře.

V sobotu nás čekala velká výprava přes Pramen Vltavy na Filipovu Huť a Kvildu. Byl to super výlet. Jeli s námi mladí Vyškováci Pavel Pytela s Terkou a s velkou tolerancí neb nás nechtěli zničit vysokým tempem. Také Karel Zeiner si půjčil běžky a pěkně nás proháněl, a to jak svým tempem tak zpěvem. Nevím proč ale zpíval: Přes spáleniště přes krvavé hory…Trošku se tento zájezd stává Sparťanským soustředěním neb Karel Zeiner, Radek Lhoták +Andrea+Terezka, Áda Albrecht + Jana, Petr Chlup a exsparťan Pavel Pytel + Terka a Hanka a Michal tvořili nejpočetnější část. Na Černé Hoře jsme potkali výpravu „zkušených“ kteří se pro jistotu od sebe vůbec neodtrhli viz foto. Na Korýtku jsme dali mňamku a pár nápojů. Ti co už měli odtrénováno byli v rekonvalescenci nebo nechtěli nechat ostatní ve štychu a tak počkali na Korýtku a dojeli pro ně expediční vozy tak abychom se všichni včetně Hanky a Michala a Jany setkali v pivovaru.

Každý večer probíhaly soutěže zručnosti v zatlókání hřebíků, konzumaci zakoupených i donesených potravin a díky Petrovi a Pavlovi se večery měnily také v super pěvecká představení. Bohužel Jirka Pech nezpíval. A kdyby jste ho na některých fotkách viděli jak usilovně přemýšlí s prstem v ústech tak to tak není. To si jen přidržoval část zubní konstrukce tak aby ho nestudilo pivo.

Velká pochvala patří také penzionu U dvou Rysů který velmi podstatně vylepšil stravování a také zapracoval na kvalitě ubytování. Děkujeme. V neděli už nás čekala jen příjemná povinnost zaplatit své účty a pozvolna se rozjet do svých domovů