8. šunka ve zkratce

OBP feat Hamilton Dynamiters

Letošní tíha turnaje ležela hlavně na Viktoru Hlaváčovi a Martinu Veselém. Ten první měl velkou zásluhu na zajištění kvalitních a exotických soupeřů. Bylo jich 6. Náš soupeř Dynamiters Hamilton nejstarší klub v Jižní Africe zal.1874! Hodně práce mu dalo zajištění bydlení a koordinace dopravy. Stálé odhlašování a potom zase přihlašování účastníků je náročné. Na Martinovi ležela tíha organizace vlastního turnaje. Konal se jako loni na jeho domovském hřišti RC Petrovice. Na základě kladné odezvy jsme neměnili ani místo zahajovacího ani závěrečného večírku. Všechna 3 místa se osvědčila.
Na dobře připraveném hřišti a kabinách RC Petrovice začala herní část turnaje. Protože je všeobecný nedostatek rozhodčích museli jsme přemluvit Romana „Hujera“ Vítka, který karieru rozhodčího zatím přerušil. Vytrhl nám ale velký trn z paty a tak mu patří náš dík. Do pískání se pak zapojili borci ze zahraničních týmů a žádné velké problémy nebyly. Pískající Francouz si dokonce vysloužil poctu pískat finále a odpískal vše perfektně. Týmy byly rozděleny do dvou skupin(každý s každým a potom již o umístění podle výsledku ve skupině). My jsme sehráli utkání utkání s francouzy , které bylo velmi vyrovnané a skončilo 5:5. Italský tým jsme porazili 10:0, nebyl to slabý soupeř ale jeho oldboysácké italské pojetí hry nám vyhovovalo. Pak přišlo vzepětí, kde jsme jen bojovali a skládali což také ocenil i soupeř. Přesto to bylo nad naše síly, stejně jako všech účastníků turnaje. Afričané byli vybaveni skvěle technicky i fyzicky! Ve čtvrtém utkání jsme byli oslabeni o zraněné hráče i Sparťany, kteří jeli na finále ligy……Prohráli jsme10:0. Nebylo nás tolik jako v předešlém ročníku ale sestava byla kvalitní a bojovná.  Ve finále se utkal loňský finalista z Malty a Jihoafričané, kteří měli jeden z nejkvalitnějších týmů, který kdy v Praze hrál a s nímž se OBP utkalo. 5 místo obsadili MSO, kteří bojovali ale potýkali se s nedostatkem hráčů. Vždy aspoň 3 hráči OBP bylo připraveno Orlům pomoci. Stále se potvrzuje, že na tak kvalitní a náročné turnaje je třeba dostatečnou lavičku.
Trofejní Šunku spolupředával ředitel turnaje Veselý s dodavatelem hlavní trofeje uzené pražské šunky Honzou “Elvis“ Čihákem. Honzo děkujeme. Všechna mužstva také dostala pohár. Poháry od loňska trochu povyrostly díky Gumbovi. Součástí předávání byly i dárkové pakety piva od tradičního generálního sponzora Michala Pátka a pivovaru Pernštejn. Samozřejmě moc děkujeme!!!