Beach rugby miniturnaj OBP proběhl 19.8.2023 na Ládví

Závěr prázdnin patří v klubovém kalendáři Old Boys Praha setkání na písku kdy si hráči mohou užít skládky do měkkého a rozcvičení ztuhlých těl po prázdninovém lenošení.

Stejně jako minulý rok se setkání konalo v beach klubu na Ládví se skvělým zázemím a tentokrát i za letního počasí s teplotami dosahujícím 30 stupňů. Do areálu nakonec dorazilo po 15:00 postupně deset pískumilných členů OBP, po krátké debatě o herním formátu a následné přípravě hřiště byl miniturnaj zahájen.

V miniturnaji se spolu setkaly tříčlenné teamy (jeden s možností střídání) a poměřovali spolu síly ve dvouminutových intenzivních minizápasech. Tento formát a hlavně délka minizápasu se ukázaly být dobrou volbou – kombinace teploty vzduchu, měkkého písku a menšího hracího prostoru byla opravdu dost náročná. Právě menší hrací prostor s častějším kontaktem vyhovoval hráčům preferujícím fyzický styl hry s množstvím skládání (hlavně technicky doře prováděným) i když na konci už to znamenalo větší únavu a delší přestávky.

Výsledkově byla hra velmi vyrovnaná, nikdo zásadně nedominoval a nakonec rozhodovalo opravdu jen pár pětek, které dělaly rozdíl mezi výhrou a remízou. Třetí místo bral červený team se ziskem 5 bodů ve složení Gumba, Honza Maisner, Póša a Kuba Servít, kteří i díky pár smolných minizápasům remízovali ve všech svých minizápasech (a jedné porážky). Na druhém místě se umístil modrý team se ziskem 6 bodů za který bojovali Sůva, Potápka a Petr Koudelka. Vízězství v miniturnaji získal žlutý team se 7 body ve složení Kamil Blažek, Karel Zeiner a Honza Vilimovský, který o svém vítězství rozhodl v úplně posledním minizápase proti dlouho vedoucímu modrému teamu.

Ze sportovní stránky dopadl miniturnaj velmi dobře, všichni se umístili na stupních vítězů a až na pár tradičních šrámů vše v plném zdraví.

Na třetí poločas se hráči odebrali do Restaurace Na Mělnické, kde bylo servírováno studené pivo, teplé řízky a zelená (dodávaná po delší debatě s obsluhou v menších dávkách). Po vyhodnocení turnaje, zhodnocení výkonů a probrání organizačních záležitostí pak večer pokračoval volnou zábavou do pozdních večerních hodin kdy byla servírována netradiční malinovka.

Závěrem bychom rádi poděkovali moc těm kteří se letos zastavili a organizátorům kteří umožnili konání této skvělé akce. Doufejme jen že se příště přece jen sejde více hráčů.