OldBoys Praha se zúčastnili turnaje o Vyškovskou tlačenku

Časně ráno jsme se v sobotu 24. září sešli u stanice I.P. Pavlova a očekávali příjezd autobusu s kapacitou přiměřenou pro nahlášených 29 lidí. Štědrý dopravce nám v 5:45 přistavil autobus s 60 místy přesto, že několik našich opor na poslední chvíli odřeklo a nás bylo jen málo přes 20. Rozprostřeli jsme se v tom velkém prostoru a zjistili, že Honzovi Maisnerovi ujel vlak a přijede na Hlavák až těsně před 6. hodinou, Neváhali jsme a vyrazili s tím velkým busem pro něj. V 6:15 už jsme se všichni řítili po Magistrále jihovýchodním směrem.

Po cestě jsme si doplnili nejen tekutiny, ale i vybavení od speciálních triček přes ručníky až k trenýrkám a štulpnám. Se zastávkou na vyvenčení u Mekáče jsme do Vyškova přijeli přesně v 9:00.

Na hřišti se od rána hrálo v rámci oslav 70 let vyškovského rugby. My jsme nastoupili nejdřív proti Orlům, se kterými jsme sehráli vyrovnané utkání a prohráli o jednu pětku 2:3. Hrálo se na poločasy 2 x 12 minut, mladí rozhodčí, kterým veteránská pravidla moc neříkala, nám možná pár minut ubrali. S nadějí jsme očekávali  další zápasy s Brnem a Vyškovem. Mezi zápasy jsme se krotili, i když bylo k dostání jak pivo, tak bílý i červený burčák. Přesto jsme už v dalších zápasech žádné další body nedali a prohráli jednoznačně 5:0 a 7:0. Na obou jihomoravských týmech byla velmi znát jejich sehranost a mládí. Za oba týmy nastoupili hráči, kterým určitě ještě nebylo 40, a to se projevilo na jejich rychlosti a podpoře.

Přes nepříznivé výsledky jsme považovali zájezd za úspěšný a s chutí pozřeli vše, co nám nabídli – burčák, pivo, tlačenku, guláš, klobásky. Odjezd jsme díky velmi ochotnému řidiči několikrát odsunuli na pozdější hodinu a nakonec kolem 4. hodiny nastoupili na zpáteční cestu. V autobusu bylo díky zásobám burčáku v PETkách, a především díky kulturní produkci veselo. Nejen, že se zpívalo, dokonce jsme si vychutnali i trochu poezie v podání Jirky Vlčka. V Praze nám pan řidič pomohl s přiblížením se některým domů a některým do hospody.

Zájezd byl výborný, herní nasazení přiměřené. Stále nám chybí souhra, kterou je možné vybudovat na tréninkách.

Sepsal Gumba

OBP by rádi poděkovali Jirkovi Benýškovi za návrh a výrobu pamětní plakety provedení ve vlastní režii a také Gumbovi za zajištění odpovídajícího loga. Díky !