Poslední turnaj roku 2021 – O Přeloučského Bizona 6.11.2021

OBP:CzechStars 5:20

OBP:Moravskoslezští Orli 5:10

o 5-6místo OBP:OB Přelouč 5:10

Vítěz CzechStars 6.místo OBP

Hráli: Vlček, Vilimovský, Pražák, Kodytek, Jersák, Pilný, Sudek, Michalička, Vémola, Pruša, Král, Koudelka, Nakládal, Pošík, Juna, Kadečka, Blažek, Dubovský, Gottwald, Malina, Jaroš R.

Lajna: Tánička, Maisner, Zeiner, Čížek, Radka

Omluveni: Pátek, Růžička, Servít, Votipka, Hlaváč, Šimon, Severa  , Prinke, Šedivý, Löfler, Páv, Štěpánek, Marek, Kopecký, Paťha, Mančal Jaroš P.

Na turnaj jsme vyjeli natěšení. Bohužel účast byla díky nemocem a pracovnímu vytížení jen taktak. Cesta vlakem v klidu. Na nádraží v Přelouči se vyrojili také Slávisté a CzechStars. Na hřišti nastalo vítání a poplácávání se starými kamarády.

Byli jsme nalosováni do skupiny s MSO a Czech Stars. S Czech Stars jsme hráli první utkání. Bojovali jsme a hráli celkem kvalitně, ale věkový a ragbyový rozdíl byl velký. Byli jsme nicméně odměněni za bojovnost i jednou pětkou (Petr Nakládal)

Druhé utkání proti MSO bylo také velmi bojovné a vyrovnané. První pětku jsme dostali po špatně provedeném autu (president). Auty byly naší slabinou ve všech třech zápasech. Naopak výkopy i příjmy byly dosti zdařilé (že by trénink?). Utkání bylo velmi tvrdé a trochu chaotické díky rozhodčímu. Celý turnaj se nehrál moc podle veteránských pravidel snad až na výjimku a to bylo nekopání v 22. Všechny týmy totiž podstatně omladily a s tím tedy přišla větší míra tvrdosti ale i také novější pojetí ragby. My se s tím jako tým i jednotlivci musíme smířit a adaptovat se.

V boji o 5-6 místo jsme narazili na Přelouč, kterou posílilo několik borců z Vyškova. Znovu jsme těsně prohráli, ale jak jsme se ale většinově shodli, nebylo naše vystoupení ostuda a hra byla velmi kvalitní a bojovná

Před zápasem S Moravskoslezskými Orly jsme předali Jardovi Čížkovi a Vencovi Štrinclovi dres se jmény. Oba tak nějak oficiálně ukončili svoji hráčskou kariéru, stále však zůstávají aktivními ve společenské a cestovatelské sekci OBP. Jarda spolu s Radkou předali mandlovici, slivovici i whisky, skvělé koláčky a nádherný dort (viz fota). Mockrát děkujeme. Podělili jsme se s ostatními účastníky a po všem se jen zaprášilo.

Na závěr proběhlo vyhlášení vítěze, kterým se stali CzechStars a 6.místo OBP. Předávala se také tradiční klobáska a ovečka a sdělovali se zážitky, pár slov s kamarády zároveň s přípitky. Děkujeme moc za yynikající dárek od p.Černého st.(ve vlaku byl boj) a dárky od od Zobana a Radky. Následovala zpáteční družba ve vlaku spojená se studiem gerontologie a po vystoupení z vlaku návštěva restaurace Na Staré Poště, kde bylo pivko, tataráček a nějaký šňaps. Potom již byl definitivní rozchod. 

Celkově může hodnotit zájezd jako velmi vydařený jak z ze strany sportovní tak společenské.