Prázdninové beach rugby proběhlo 20.8.2022 v komorním duchu na Ládví

Tradiční prázdninový miniturnaj hráčů Old Boys Praha proběhl stejně jako loňský rok v beach klubu Ládví. Narozdíl od roku 2021 kdy se sešlo velké množství hráčů, letos ovlivnily docházku kolize s různými soustředěními mateřských klubů a možná také i dost nepříznivá předpověď počasí, kdy Prahu bez přestávky bičoval déšť již od ranních hodin. Počasí se ale nakonec ukázalo jako vůbec nejmenší problém, protože v době zahájení turnaje pršet přestalo a podmínky pro hru tak nakonec byly, jak se všichni shodli, ve výsledku úplně skvělé.

Na kurtu se nakonec tedy sešlo pouze 7 hráčů, kteří se rozdělili do dvou teamů a sehráli proti sobě sedm tříminutových her, na které dohlížel nehrající člen OBP Víťa. Žlutý team nastoupil v obsazení Vilimovský, Póša, Sůva a Potápka – mladší a lehčí červený team s deficitem jednoho hráče ve složení Jaroš, Koudelka a Pilous. Žlutý team nastoupil do zápasu výrazně aktivněji díky váhové převaze a po dvou hrách vedl o několik pětek, červení však od třetí hry zabrali, začali hrát více rukama a skóre postupně srovnali. V následných hrách se skóre měnilo vždy na střídačku a nakonec, jak Pilous hezky zhodnotil, proti početní, váhové a věkové převaze uhráli červení remízu – agregovaně 13:13.

Po ukončení turnaje a smytí písku se hráči odebrali do přilehlé restarace Na Mělnické kde do nočních hodin probíhalo vyhodnocení zápasu, diskuse života v OBP a po zkonzumování většího než malého množství řízků a tataráku byla akce ve 23:00 oficiálně ukončena.

Díky všem účastníkům za nadšení a že i přes nepřízeň počasů to nevzdali a dorazili. Tak snad příští rok to bude lepší.