Tradiční jarní soustředění před sezónou proběhlo v Úžicích 5.3.2022

Tradiční jarní soustředění před sezónou proběhlo letos na hřišti v Úžicích kde připravuje svoje mladě a perspektivní svěřence Robert Votípka a kam se vydali OBP připravit na náročnou sezónu 2022 pod vedením trenéra roku Dalmoše.

Počasí soustředění přálo a krátce po druhé odpolední bylo na hřišti připraveno 19 borců OBP aby pod vedením trenéra absolvovali sérii různých cvičení na potrénování skládek, přihrávek a dalších herních situací. Závěr tréninku pak patřil secvičení celkové souhry, což nám po dlouhé době umožnil potřebný počet hráčů na tréninku.

Třešničkou na dortu jarních soustředění je tradiční závěrečný fotbálek mezi teamy 50+ a pod 50 který proběhl i letos a ke kterému se po chvíli přemlouvání připojila většina účastníků. Dodáváme pro pořádek výsledek západu kdy team 50+ využil svých zkušeností a porazil mladíky 2:0.

Po absolvování přípravy na hřišti následovala taktická příprava v restauraci U Kohouta v Kralupech nad Vltavou kam se OBP po sprše přesunuli s potřebným mezipřistáním v hotelu Sport kde byli někteří ubytováni. Taktická příprava obsahovala seminář ragbových pravidel který vedl zkušený rozhodčí Milan Haitman obohacený názornými ukázkami herních situací a znalostními kvízy. Vrchol taktické přípravy pak bylo sledování záznamu ragbyového zápasu mezi hvězdami severu a jihu Nového Zélandu, snad si z toho něco odneseme.

Zbytek večera se nesl v již tradiční uvolněné atmosféře vyplněné konverzací mezi sebou a i s personálem, zpěvem a capella a snahou o likvidaci zásob zelené a piva. Likvidace piva se podařila a poté co byl naražen a dopit speciální poslední sud, společnost se mohla rozejít na ubytování. Ranní snídaní v neděli bylo soustředění oficiálně ukončeno.