Zájezd Old Boys Praha do Drážďan se vydařil jak po sportovní tak i po kulturní stránce

Letošní zájezd za hranice České republiky zavedl Old Boys Praha k sousedům do Německa a to na pozvání našich kamarádů z rugby klubu Dresden Hillbillies, kteří ke vzájemnému klání pozvali i druhý německý klub Brandenburg Adler.

Zájezd Old Boys Praha začal už v pátek 22.4.2022 dopoledne kdy se většina hráčů i s nehrajícím doprovodem tvořeným divačkami a zraněnými spoluhráči setkala ve vlaku na hlavním nádraží a po dvou hodinách jízdy, ochutnávce tekutých zásob a lehké pěvecké přípravě vystoupila na stanici Konigstein, kde v omezeném čase proběhl výjezd dvoupatrovým turistickým autobusem na místní hrad a zrychlená obhlídka hradeb. Po návratu na hrad následoval přesun na místní přístviště kde nás již očekával zásobami naložený parník směr Drážďany.

Cesta parníkem proběhla ve výborné atmosféře, kdy se postupně vytvořily dvě skupinky hlídající palubu na předku parníku, kde byl rychlejší přístup k jídlu a zároveň i okupující salónek v podpalubí, který se díky chladnějšímu počasí stal zázemím pro zpívající část zájezdu. Členové zájezdu se postupně na stanovištích prostřídali a po třech hodinách plavby vystoupili úspěšně v přístavu v centru Drážďan. Narozdíl od výstupu z vlaku byla už již patrná únava některých plavců.

Po ubytování v hotelu hned vedle Altmarktu proběhl sraz s naší průvodkyní Hankou a třemi zástupci veteránského klubu Dresden Hillbillies se kterými se společnost postupně přesunula do nedaleké pivnice. Přesun proběhl ve dvou skupinkách neboť část zájezdu zůstala zablokovaná ve výtahu hotelu a absolvovala dobrodružný samozachraňovací výstup. Povedlo se a zěsně před zavírací dobou kuchyně si mohli konečně všichni objednat jídlo když už předtím první skupina vesela rozjela ochutnávku piva v tradičních tuplácích. Zbytek večera pak proběhl v podobném duchu jako na parníku, tentokrát i v přátelské debatě a zpěvu s našimi budoucími supeři v německém a anglickém jazyce. Obvzláště vyvedeným okamžikem byl zpěv populární písně od Karla Gotta Biene Maja, kterou jsme si zopakovali ten večer ještě několikrát. Večírek byl ukončen okolo půlnoci, kdy se zbytky zájedu odebrali na kutě aby spotovní úsilí následující den moc neutrpělo.

Sobotní program 23.4.2022 začal dopolední prohlídkou centra Drážďan s naší průvodkyní, kdy si Old Boys Praha prohlédli klasické památky vnitřního města s patřičným výkladem počínaje kostelem Frauenkirche, konírnami Stallhof a poté okolo královského paláce a Zwingeru zpátky k hotelu. kde po potřebném občerstvení následoval nástup do tramvaje a odjezd na hřiště do městské části Friedrichstadt kam už mezitím dorazila potřebná výstroj a kam dorazil i zbytek teamu, který přijel autem rovnou na zápas.

Old Boys Praha nastoupili k prvnímu zápasu proti Brandenburg Adlers , který následoval jako druhý v pořadí. Vzhledem k hezkému počasí a snaze organizátorů zahrát si co nejvíce, byla nastavena doba zápasu na 2×20 minut. Specialitou byla úprava standardních veteránských pravidel o pravidlo na maximální nesení míče 20 metrů což pak borcům dělalo lehké obtíže a způsobovalo občas chaotické zastavování při úniku a hledání spoluhráče a nebo zbytečnému několikanásobnému přihrávání ve dvaadvacítce. První zápas nakonec Old Boys Praha vyhráli se skóre 20:10.

Druhý zápas následoval po krátké přestávce proti místnímu klubu Dresden Hillbillies, kteří nastoupili s borci o trochu mladšími a ptřece jen odpočatějšími. Zápas probíhal velmi vyrovnaně a to zejména v první půli kdy se velmi dobře bránilo na obou stranách. Škoda jen pravidla o 22 metrech kvůli které nebylo Old Boys Praha uznána jedna pětka. V druhé polovině se už začala projevovat únava po soupeř začal využívat více a více běhavé třetí řady a hrozilo čím dál tím více úniků. Nakonec v poslední minutě byl schopen soupěř položit poslední a rozdílovou pětku a zápas tak skončil 10:5 pro soupeře.

Po povinném společném focení následoval 3. poločas přímo na hřišti kam organizátoři postavili veškeré zázemí a i díky krásnému počasí se z toho stala tak trochu letní párty. V závěru proběhlo vyhlášení nových členů rodiny Hillbillies kam byl za Old Boys Praha zařazen prezindent Vláďa Kodytek za mimořádné výkony ve společenské oblasti za minulý večer, oceněni nejstarší hráči miniturnaje a nakonec proběhlo i vyhlášení teamů a předání pohárů. 3. poločas skončil v podvečer, kdy se odpojili borci z Brandedburgu a následně i Old Boys Praha, kteří se vydali na další štaci do města. V rámci přesunu do irské hospody u hotelu proběhlo pod mostem i tradiční křtění nováčků ke kterým se přidali i někteří odvážní matadoři. Irská hospoda se pak stala pro Old Boys Praha útočištěm až do brzkých ranních hodin. Probírala se tradiční ragbyová témata a proběhla i degustace irské a skotské whisky.

Poslední den zájezdu v neděli 24.4.2022 se vydali dopoledne Old Boys Praha na plánovanou návštěvu muzea Karla Maye ve kterém si mohli připomenout knihy a filmy které hltali za svých mladých let. Po návratu do centa Drážďan proběhl volný program a návrat na nádraží a poté vlakem zpět do Prahy.