Zimní soustředění na Šumavě letos konečně se sněhem a běžkami

Zimní soustředění OBP na Šumavě proběhlo letos od 10.1 do 14.1.2024 a tradičně se odehrávalo v zázemí penzionu U dvou Rysů a v běžeckých stopách v okolí Zadova a Kvildy. Narozdíl od minulého roku, kdy fyzickou přípravu museli členové OBP ladit na horských kolech, letos počasí nakonec přálo a na Šumavě napadlo dostatek sněhu pro pilování kondice na běžkách případně pro regeneraci na sjezdovkách.

První skupina hráčů dorazila již ve středu a absolvovala první krátký test bílé stopy mezi Pláněmi a Zadovem. Následující den skupina vyrazila na první delší trasu – opět z Plání na Borová Lada kde se část sportovců rozhodla šetřit síly a rozhodla se pro návrat busem zatímco odolnější tandem Pilous a Koďas okruh dokončili na běžkách. Páteční trasa si dala za cíl Horskou Kvildu do které se OBP vydali směrem přes Pláně, Zadov, Zlatou studnu a Zhůří. Horská Kvilda se pak stala konečnou stanicí pro celý peloton a to konkrétně v zázemí místní restaurace. I tak to byl kilometrově dosud nejvydařenější výlet.

V pátek večer se začali sjíždět další účastníci soustředění, kteří nemohli přijet během týdne a chata se zaplnila do posledního místa. Po návratu sportovní skupiny z Horské Kvildy začala první společenská aktivita spojená se zpěvem a gratulacemi narozeninových oslavenců Pilouse a Sůvy, která pokračovala ještě po půlnoci.

Sobotní program absolvovala většina účastníků opět na běžkách, tentokrát byl zvolen okruh okolo Kvildy a Horské Kvildy. Členové OBP a jejich doprovod vyrazili z Kvildy opět za nádherného počasí a absolvovali okruh přes Zhůří a napojili se tak na trasu z pátku. Všichni podali velmi dobrý výkon, nikdo se nevyboural, nezapadl s autem ve sněhu a ani nezamrzl v místních osvěžovnách a tak po ukončení etapy na Kvildě se vydali nazpět na chatu – pravda poněkud improvizovaně, když množství sportovců výrazně převyšovalo množství dostupných míst v autech.

Večerní program proběhl hned po večeři na kterou se k obrovskému překvapení obsluhy dostavili úplně všichni a včas. Tento večer byl pro změnu ve znamení narozeninového oslavence Gumby a předávání tří medailí za dobré výkony – za odvahu v běžecké stopě, za rychlost a spolehlivost v obsluze a za vytrvalost ve slavení narozenim. Večírek pak pokračoval za intenzivního zpěvu všech zúčastněných opět až po půlnoci, kdy byl ukončen. V neděli bylo soustředění oficiálně ukončeno po snídani a členové OBP se postupně rozjeli do svých domovů.

OBP děkuje organizátorům (jmenovitě Koďasovi) za organizační zajištění akce a všem zúčastněným za výborné výkony nejen ve stopě ale i během společenské části soustředění. Letos počasí opravdu přálo a doufejme že se za rok opět sejdeme a dáme si to znovu.