Zimní soustředění 11.-15.1. 2023 na Šumavě letos ve znamení bycyklů a turistiky

Stejně jako loni se na začátku roku sešli OBP na tradičním zimním soustředění na Šumavě aby protáhli svaly po vánočních svátcích a připravili si základ pro novou sezónu 2023. Letos bohužel počasí nepřálo, sněhu moc nenapadlo a tak se ze zázemí v penziónu U Dvou Rysů sportovci vydávali nikoliv na běžkách, ale museli zvolit náhradní sportovní náčiní – horská kola či turistické hole.

Program soustředění začal už během týdne 11.1.2023 kdy se začaly sjíždět první skupinky nedočkavců a postupem týdne se přidávaly další až do oficiálního zahájení v pátek 13.1.2023, kdy byla sestava zcela kompletní. I když sněhové podmínky nedovolily běžkování a muselo se přikročit k náhradnímu programu na kolech, počasí bylo stále pěkně lednové a cyklistika byla tak dost náročná a zcela jistě přispěla k solidní přípravě na novou sezónu. Večerní program v útulném baru pak vždy zahojil šrámy a únavu.

Páteční oficiální zahajovací večírek i přes jisté vyčerpání některých sportovců z již proběhlého programu dopadl na výbornou za hudebního doprovodu a zpěvu kompletního osazenstva se probraly víkendové plány soustředění, prezidentské volby a proběhla i gratulace dvěma oslavencům Jirkovi „Sůvovi“ Pechovi a Gumbovi. Večírek byl ukončen okolo 3 hodiny ranní a všichni se odebrali na kutě.

V sobou po povinné kontrole voličských průkazů se OBP rozdělili do turistických a cyklistických skupin a vydali se na oficiální místo startu – volební místnosti na Kvildě. Za velmi pěkného počasí pak cyklisté vyrazili na 60km okružní jízdu zatímco turistická skupina vyrazila směr Filipova Huť a Horská Kvilda. Návrat proběhl relativně beze ztrát, pouze někteří se lehce zpozdili díky exkursi pivovaru na Kvildě. Večerní besídka a zhodnocení výkonů nakonec proběhla i přes únavu v podobném duchu jako v pátek a následující den bylo soustředění oficiálně ukončeno.

OBP by rádi poděkovali majitelům a personálu penzionu U Dvou Rysů za skvělé zázemí a trpělivost při večerních prodloužených a samozřejmě i sportovcům a jejich doprovodu za skvělou a přítelskou atmosféru. Příště tedy snad už se sněhem.